UP-FIN & UP-ERP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Resimli Anlatım

2 posters

Resimli Anlatım Empty Resimli Anlatım

Mesaj  Admin Perş. Mart 13, 2008 2:15 pm

Öncelikle programı kullanabilmek için www.turkticaret.net adresine üye olmanız gerekmektedir.(Üyelik ücretsizdir.)
Üye olduktan sonra UP-FIN,UP-ERP bölümüne girip sol tarafta bulunan "HEMEN YÜKLE" bağlantısına tıkla. Sonra açılan sayfadan "ÜCRETSIZ YÜKLE" düğmesine tıkla ve aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.
Resimli Anlatım Yukle110
Buradan yüklemek istediğiniz programı, (UP-FIN Programı Muhasebe ve Finans Yazılımıdır.UP-ERP ise Muhasebe, Finans ve Üretim Programıdır)ve kaç kullanıcılı olacağını seçip (Dikkat Bu yazılım Tek kullanıcı Ücretsizdir çoklu kullanıcı da ücret ödemek zorundasınız) "Devam Et" diyoruz. Devamında açılan sayfada 60 saniye bekleyip sayma işlemi bitince tarayıcınız adres çubuğunun altında dosyanın yüklenip yüklenmeyeceğini soracaktır. Dosyayı yükle dedikten sonra sayfa yeniden açılacak ve bi 60 saniye daha bekleyeceksiniz. 60 saniyenin sonunda programı kaydet seçeneğini seçip dosyanın bilgisayarınıza inmesini bekleyeceksiniz. (Dosya boyutu yaklaşık 180mb.)

Admin
Admin

https://upfinerp.hareketforum.net

Resimli Anlatım Empty Resimli Anlatım (Kurulum)

Mesaj  Admin Perş. Mart 13, 2008 3:00 pm

5 kullanıcıya kadar olan UP-FIN paketleri MSde veri tabanıyla çalışmaktadır.5 kullanıcıdan fazla olan UP-FIN paketi için MS SQL server kurulması gerekmektedir. MS de kurulumu aşağıda belirtilmiştir. MS SQL server kurulumu için bilgi işlemcinize başvurmanız önerilir.

MSDE KURULUMU

"ÖNEMLİ NOT" bilgisayar adındaki türkçe ve özel karekterler bağlantıyla ilgili sıkıntılar yaratabilmektedir. Bundan dolayı kuruluma başlamadan önce bilgisayar adı kontrol edilmedir.
Setup.bat dosyasını çalıştırınız ve bekleyiniz.
Resimli Anlatım Yukle210

Setup otomatik olarak MSDE’yi kurmaya başlayacaktır.bu işlemler sırasında setup’a müdahale etmeyiniz.

Resimli Anlatım Yukle310

Kurulum bittiğinde siyah ekran kapanmış olacaktır.
Kurulum bittikten sonra bilgisayarınızı kapatıp açınız.

Bilgisayar açıldıktan sonra araç çubuğunda SQL server servıce manager butonu oluşacaktır. Butona çıft tıkladığınızda aşağıdaki şekildeki ekran açılacaktır. İlgili SQL service ismi gelmediyse manuel olarak ayarları yapıp refresh services ardından star/contınue butonuyla bağlantıyı sağlayınız.ve ekranı kapatınız
Resimli Anlatım Yukle410

Admin
Admin

https://upfinerp.hareketforum.net

Resimli Anlatım Empty UP-FIN KURULUMU

Mesaj  atrixum Perş. Mart 13, 2008 3:45 pm

UP-FIN KURULUMU

Setup exe’yi çalıştırın ve çıkan ekranda ileri butonunu tıklayın.

Resimli Anlatım Yukle510

Programın kurulacağı klasöru seçip ileri butonuna tıklayın

Resimli Anlatım Yukle610

Server sekmesini seçip ileri butonunu tıklayın
Resimli Anlatım Yukle710

Yükle butonuna tıklayın.
Resimli Anlatım Yukle810

Yükleme işlemi başlamıştır.Yükleme işlemi ileri butonu aktif olana kadar devam edecektir
Resimli Anlatım Yukle910

Son butonuna tıklayın. Bu işlem sonrasında sunucu yapılandırma aracı setup tarafından başlatılacaktır.
Resimli Anlatım Yukle911

Veri tabanıyla bağlantıyı sağlamak için ileri butonuna tıklayın.
Resimli Anlatım Yukle912

Bağlantıyı sına butonunu tıklayınız.
Resimli Anlatım Yukle913

Veri tabanı bağlantısı yapılabildiyse ekrandaki uyarı çıkar.
Resimli Anlatım Yukle914

Bundan sonraki işlemler sırasıyla;

1-) Sunucu yapılandırma ayarlarıyla boş ve yönetim veri tabanları program tarafından oluşturulur.
2-) Setup tarafından sistem kontrol edilerek gerekli wındows updateleri yüklenir. (bu işlemler sırasında setup işlemine müdahale edilmemesi gerekmektedir.)

Son İşlem;
Bitir butonuyla kurulum sona erdirilir.
Resimli Anlatım Yukle915

Kaynak: www.turkticaret.net/up
atrixum
atrixum
Er

Resimli Anlatım Empty Kurulum Son Etkinleştirme Kodu

Mesaj  atrixum Perş. Mart 13, 2008 4:10 pm

Sistem Kurulumu bittikten sonra aşağıdaki ekran gelecektir.
Resimli Anlatım Yukle916

Kurulumunun en son adımında UP Etkinleştirici sayfası açılacak. Bu ekranda bir seri no göreceksiniz.
En alttaki alana yazmanız gereken Etkinleştirme kodunu öğrenmek için TURKTICARET.Net sitesine gitmelisiniz
Gerekli alanları doldurduktan sonra Ektinleştir tuşunu tıkladıktan sonra artık programı kullanmaya başlayabilirsiniz.
atrixum
atrixum
Er